Forme Coke A1

0.0 out of 5 0
COLOR: Red STORAGE: 32 MB

Key Features

Dual Sim

600 mAh Battery

No FM Support

0.3 MP Camera

32 MB Internal, upto 8 GB Expandable Storage

1.4 inch display with Quarter QVGA, 128 x 128 Pixels

 • Flipkart
  999
  Out of Stock
  Free Shipping
  COD Available
 • Storage
  Forme Coke A1 comes with 32 MB storage with microSD, upto 8 GB expandable memory which allows your device to store extra photos, music, movies and more.
  Sim Type
  Forme Coke A1 accepts dual sim cards for multiple lines of service which makes the Forme Coke A1 a great travel companion.
  Battery Type
  Forme Coke A1 comes with Li-Ion, 600 mAh battery
  Screen Size
  1.4 inch display with Quarter QVGA, 128 x 128 Pixels resolution
  FM Support
  Camera
  0.3 MPrear-facing camera to capture life’s moments at your pace.

  Additional Information

  GENERAL FEATURES
  In the Box

  Handset, Charger, Battery, Headset, Warranty Card, User Manual

  Brand

  Forme

  Model Name

  Coke A1

  SIM Type

  Dual Sim

  Touch Screen

  No

  Handset Color

  Red

  DISPLAY
  Type

  TFT

  Size

  1.4 inch

  Resolution

  Quarter QVGA, 128 x 128 Pixels

  CAMERA
  Rear Camera

  Yes, 0.3 MP

  DIMENSIONS
  Size

  35.1x23.2x94.4 mm

  BATTERY
  Type

  Li-Ion, 600 mAh

  MEMORY AND STORAGE
  Internal

  32 MB

  Expandable Memory

  microSD, upto 8 GB

  INTERNET & CONNECTIVITY
  Wifi

  No

  USB Connectivity

  Yes, micro USB

  HDMI Port

  No

  Audio Jack

  10 Pin

  WARRANTY
  Warranty Summary

  1 Year Manufacturer Warranty for Phone and 6 Months Warranty for in the Box Accessories

  Warranty Service Type

  Authorized service centre

 • Ja çfarë ndodh nëse derdhni Coca Cola në flokë

  shndrrimi i energjis prej nje forme ne nji form tjeter

  këtu paraqitet ndrrimi i energjis,nga një formë mekanike dhe transformimii i saj,në një formë tjetër gjatë rrotullimit në formë mekanike,krijohet energji elektrike e ...

  Pepsi And Coca-cola is Haram_Avoid these Drinks.3gp

  Watch this nd share with ur frnds...And Avoid these Drinks........

  Si mund të humbni peshë dhe me pas më shumë energji

  Më kontaktoni mua tani ! Esma Garipi - https://www.facebook.com/esma.garipi Viber / WhatsApp: +43 660 5257481 [email protected] Instagram: ...

  Floke Kacurrela | Si ti rregullojme pas dushit | Rutina e kacurrelave

  Ju ftoj te beheni pjese e grupit, ne te cilin do flitet si ti trajtojme e ti kurojme sa me mire kacurrelat tona, ne facebook! Grupi ''KACURRELAT JANE JETA!

  Orlando Brown on His Relationship with Raven Symone